4 pomysły na biznes na czas recesji

Jeżeli jedynym twoim dochodem jest wypłata z pracy to co robisz, gdy wszystko wokół drożeje, a wysokość twojej wypłaty nie wzrasta? W jaki sposób masz każdego miesiąca spłacać rachunki, gdy zostaje ci coraz mniej pieniędzy a rachunków przybywa? Nie jest to proste. Być może zastanawiasz się nad znalezieniem dodatkowej pracy? Niestety to w dzisiejszych czasach też nie jest takie proste.

Jeżeli wydaje Ci się, że próbowałeś już wszystkiego, to poniżej znajdziesz kilka pomysłów, które mogą zadziałać dla Ciebie. Oczywiście nikt nie powinien ryzykować więcej pieniędzy niż posiada lub robić coś co uważa za niewłaściwy pomysł na biznes. Być może jednak któryś z poniższych pomysłów okaże się idealny dla Ciebie. Zanim jednak to zrobisz to zobacz to wideo: jak można świetnie zarobić

1.  Wynajmij pokój w swoim mieszkaniu lub domu co pomoże ci w spłacaniu kredytu hipotecznego. Szczególnie może być to dobry pomysł jeżeli mieszkasz w pobliżu wyższej uczelni. Możesz wtedy wynająć pokój studentowi i uzyskiwać kilkaset złotych co miesiąc niewiele robiąc.

2. Jeżeli twój dom lub mieszkanie znajduje się w atrakcyjnej turystycznie miejscowości rozważ przeprowadzenie się gdzie indziej i wynajmowanie go turystom.

3. Przyjrzyj się zleceniom dla freelancerów. Napisanie artykułu, który możesz sprzedać za 5 zł zajmuje ok. 30 min. Jeżeli się pospieszysz i napiszesz artykuł w 15 min to w ciągu godziny możesz zarobić 20 zł co jak na dodatkową pracę jest całkiem nieźle.

4. Odkryj w sobie talent, za który ktoś zapłaci. Jeżeli np. potrafisz gotować, znasz się na ogrodnictwie czy majsterkowaniu zamieść ogłoszenie w lokalnej gazecie. Jeżeli to możliwe to zacznij uczyć tych swoich umiejętności, a zarobisz jeszcze więcej pieniędzy.

Ważne żebyś użył swojej kreatywności. Nie myśl, że jedyną rzeczą, którą możesz robić jest to co zawsze robiłeś. Wiele ludzi dopiero gdy zostaje zwolnionych z pracy odkrywa to co naprawdę chce i lubi robić. Bardzo często to zwolnienie okazuje się błogosławieństwem.

http://www.pomnazanie-pieniedzy.pl/biznes-wlasny.htmlSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s